przypomnij rejestracja
Język: English / Polski

Wiadomości

Właściciel Moscow Five PRZESTĘPCĄ, ściganym przez FBI?

Napisał lecho, 10/07/2012 13:35

Szef największej rosyjskiej drużyny esportowej, Dmitrij "ddd1ms" Smilianiet, został zatrzymany pod zarzutem kradzieży pieniędzy z kart kredytowych.

Kto by się spodziewał! Raptem trzy miesiące temu Dmitrij "ddd1ms" Smilianiet nawoływał do bojkotu esportu w Indiach po tym, jak drużynę Moscow Five [ rzekomo oszukano i okradziono ] podczas India Gaming Carnival. Teraz twórca potęgi M5 znalazł się po drugiej stronie barykady. Do tego - z perspektywą postawienia mu niewąskich zarzutów przez nie byle kogo, bo słynne amerykańskie Federalne Biuro Śledcze.

FBI wydało współpracującej z nimi holenderskiej policji nakaz zatrzymania ddd1msa w związku z prowadzonym śledztwem dotyczącym nielegalnego "wyciągania" pieniędzy z kart kredytowych. Dima miał rzekomo być członkiem około trzydziestoosobowej grupy (24 osoby zatrzymano już m.in. w USA, Wielkiej Brytanii, Bośni i Niemczech), która trudniła się tym właśnie procederem i w ciągu dwóch lat miała zdefraudować aż 205 milionów dolarów z ponad 400,000 kart!

Śledczy załatwili grupę jej własną bronią. Stworzyli stronę zbierającą dane personalne i finansowe (w tym hasła i numery kart kredytowych) logujących się na nią użytkowników. Metoda ta, zwana phishingiem, to jedno z poważniejszych zagrożeń związanych z e-płatnościami. Okazuje się jednak, że nawet sprawni hakerzy mogą wpaść w sidła wyszkolonych agentów.

Zatrzymany ddd1ms będzie się teraz musiał gęsto tłumaczyć. Jeśli okaże się winny pozostanie wątpliwość, czy część z ukradzionych pieniędzy nie posłużyła do sfinansowania działalności drużyny? Ale M5 od sprawy się odcina i zaznacza, że nie będzie mieć ona wpływu na jej działalność. Klub napisał na swojej stronie, że nie zna oficjalnych powodów zatrzymania menadżera, jest jednak na bieżąco informowany o całej sytuacji.

R E K L A M A

ilość komentarzy: 1dodaj komentarz dotyczy:Poza tematem

#1 | AsterS[t] | 10/07/2012 18:46 cytuj

uu grrubo

 


OSTRZEŻENIE: Wszystkie komentarze na portalu Frag-eXecutors.com są monitorowane. Nie obrażaj nikogo, pisz na temat i sprawdź pisownie. Niepodporzadkowanie się do tych zasad będzie się wiązało z usunięciem Twojej wiadomości.

Załóż konto w 20 sekund, by wygodniej komentować!

Nie jesteś zalogowany lub nie posiadasz konta na Frag-eXecutors.com.