przypomnij rejestracja
Język: English / Polski

Wiadomości

Wiadomo już, w co zagramy na ESWC!

Napisał lecho, 16/07/2012 12:05

Organizatorzy Electronic Sports World Cup opublikowali listę konkurencji obowiązujących podczas dziewiątej edycji paryskich mistrzostw świata.

Ostatnia niewiadoma esportowego "wielkiego szlema" przestała być niewiadomą. Mathieu Dallon i spółka oficjalnie ogłosili, w co zagramy podczas Electronic Sports World Cup 2012. Lista zawiera sześć głównych konkurencji i cztery dodatkowe, z których dwa będą otwarte tylko dla Francuzów, dwa kolejne dla uczestników z całego świata. Łącznie da to osiem mistrzowskich turniejów pod banderą ESWC. Na liście platform mamy kilka niespodzianek.

Francuzi wykazali się bowiem większa odwagą, niż organizatorzy Intel Extreme Masters czy zwłaszcza World Cyber Games, i postawili na kilka gier, które w ciągu najbliższych miesięcy mogą - choć nie muszą - stać się wielkimi hitami. To ShootMania Storm, zdobywający sobie ostatnio sporą popularność fps od Nadeo, łączący elementy CS-a i Quake'a, oraz przede wszystkim Counter-Strike: Global Offensive.
Lista konkurencji ESWC 2012

Konkurencje główne:
- Defense of the Ancients 2 (drużynowe MOBA, PC)
- FIFA 13 (duelowa gra sportowa, konsole)
- ShootMania Storm (drużynowy fps, PC)
- StarCraft 2 (duelowy rts, PC)
- Tekken Tag Tournament 2 (duelowa gra walki, konsole)
- TrackMania Nations (duelowe wyścigi, PC)

Konkurencje dodatkowe:
- Counter-Strike: Global Offensive (drużynowy fps, PC)
- TrackMania 2: Canyon (duelowe wyścigi, PC)
- League of Legends (drużynowe MOBA, PC)
- Tekken Tag Tournament 2 (duelowa gra walki, konsole)


pochylenie - turniej lokalny, otwarty tylko dla graczy i drużyn z Francji
ESWC jest pierwszą imprezą, która zdecydowanie stawia na CS: GO. Choć w sezonie 2012 nie został on jeszcze główną platformą, a co za tym idzie - kwalifikacje do zawodów nie będą najprawdopodobniej prowadzone przez lokalnych partnerów, a centralnie, prawdopodobnie za pośrednictwem internetu - to nie ma chyba wątpliwości, że w akcji zobaczymy całą śmietankę sceny 1.6 na czele z ESC Gaming.

Na liście nie mogło zabraknąć "pewniaków": FIFY 13 i StarCrafta 2. Kontrowersyjna może być natomiast decyzja Francuzów o postawieniu na Dotę 2 kosztem League of Legends, który owszem, pojawi się, ale jedynie w formie lokalnego turnieju. Drugą grą dodatkową otwartą dla wszystkich będzie Trackmania 2: Canyon, która pojawi się w zawodach obok starszej siostry Nations. Stawkę głównych konkurencji uzupełni zaś Tekken Tag Tournament 2.

Światowy finał Electronic Sports World Cup odbędzie się w dniach 31 października - 4 listopada 2012, oczywiście w Paryżu. Ciekawostką jest informacja, jakoby Games-Services we współpracy z Platronics mieli pod koniec sierpnia zorganizować wspólne finały kwalifikacji dla USA i Ameryki. Z kolei według Facebooka ESWC, przygotowania do lokalnych eliminacji powinny wystartować już w lipcu. Nie wiadomo, kto tym razem zorganizuje je w Polsce. W zeszłym roku za przeprowadzenie turnieju odpowiadał tandem PlayMakers S.A. oraz Fx Entertainment, w tym kibice z pewnością chcieliby powrotu ESWC Polska do Poznania przy okazji reaktywacji PGA.

R E K L A M A

ilość komentarzy: 1dodaj komentarz dotyczy:CS: Global Offensive FIFA League of Legends Starcraft Trackmania Esport Electronic Sports World Cup

#1 | PLANET | 17/07/2012 07:28 cytuj

Konkurencja to rodzaj zenski, "dwa" -> "dwie".

Poza tym "pochylenie" ? Spokojnie mozna napisac kursywa..

Zwrocilbym tez uwage na raczej intygrujacy wybor FIFY 13, a nie 12.

Co do organizacji, skoro zmieniliscie profil to chyba nie bedziecie raczej organizowac, wydawaloby sie to nielogiczne ; )
Na marginesie: oby w tym roku samoloty normalnie funkcjonowaly ; )

Co do PGA, to moze i zawita tam duza impreza, ale nie wiadomo czy ESWC...

 


OSTRZEŻENIE: Wszystkie komentarze na portalu Frag-eXecutors.com są monitorowane. Nie obrażaj nikogo, pisz na temat i sprawdź pisownie. Niepodporzadkowanie się do tych zasad będzie się wiązało z usunięciem Twojej wiadomości.

Załóż konto w 20 sekund, by wygodniej komentować!

Nie jesteś zalogowany lub nie posiadasz konta na Frag-eXecutors.com.