przypomnij rejestracja
Język: English / Polski

Wiadomości

CS znika z e-Stars Seul!

Napisał lecho, 03/07/2012 12:35

Edycja 2012 koreańskiego festiwalu e-Stars Seul odbędzie się bez Counter-Strike'a 1.6, a główną konkurencją będzie League of Legends.

W ciągu ostatnich tygodni fani Counter-Strike'a 1.6 zdążyli się już przyzwyczaić do złych wieści dotyczących ich ulubionej gry. Organizatorzy kolejnych dużych imprez rezygnują z przeprowadzania zawodów stawiając na nowsze, popularniejsze tytuły. Do tej listy dołączyło także e-Stars Seul. Koreańczycy poinformowali, że edycja 2012 tego azjatyckiego festiwalu odbędzie się bez udziału CS-a.

Nowym tytułem numer jeden zostało League of Legends, które jest w Korei na fali wznoszącej. Proliga The Champions okazała się dużym sukcesem i cieszy się coraz większą popularnością. Tego samego nie dało się powiedzieć o CS-ie. Od jakiegoś czasu przegrywał on w Azji nie tylko za sztandarowymi strategiami, ale i swoimi lokalnymi klonami, jak choćby wypromowany na główną konkurencję WCG CrossFire.


Podium ostatniej edycji e-Stars: Fx, SK i Na'Vi


Aż do tej pory, Counter-Strike 1.6 był podstawowym tytułem w e-Stars. W latach 2008-2010 wspólnie z WarCraftem III, w 2011 (po fiasku rozmów organizatorów z Blizzardem) już samodzielnie. Mimo specyficznej formuły wyboru uczestników za pośrednictwem dość kontrowersyjnych ankiet, turnieje spod znaku gwiazdki cieszyły się dużym zainteresowaniem kibiców. Wpływ na to miał także fakt, że odbywały się one w nieco "ogórkowym" sezonie letnim, stanowiąc świetny wstęp do najbardziej prestiżowych zawodów z cyklu esportowego "wielkiego szlema": ESWC i WCG.

Dla naszej drużyny e-Stars to wyjątkowy turniej z prostego powodu: właśnie w Korei, w 2010 roku, "Złota Piątka" odniosła pierwsze pod tagami Frag eXecutors [ międzynarodowe zwycięstwo ]. Sukces ten powtórzyła rok później, stając się jedyną w połączonej [ historii WEM i e-Stars ] drużyną, która [ obroniła tytuł ].

Rezygnacja e-Stars z CS-a 1.6 oznacza, że jedynym dużym turniejem, na którym może się on w tym roku pojawić, jest Electronic Sports World Cup. Z obozu Francuzów nie ma jak na razie żadnych wieści. Pewną nadzieją dla fanów "pikseli" może być powrót Mathieu Dallona na stanowisko głównodowodzącego ESWC. W końcu to on, nawet z pewnym sukcesem, sensacyjnie "zreinstalował" starego Quake'a III w mistrzostwach świata.

R E K L A M A


ilość komentarzy: 3dodaj komentarz dotyczy:Counter-Strike e-Stars Seul

#1 | Vip | 03/07/2012 23:08 cytuj

Szkoda... Niestety LoL na starym kontynencie nie osiągnie takiej popularności w e-Stars jak CS. Powód? Czołowe drużyny LoLa jeżdżą prawie tylko na lany liczące się w Challenger Circuit, a te lany są organizowane w większości przez Riot. Może drużyny jak MiG czy WorldElite tam zagrają, ale radzę się nie unosić bo raczej nie zobaczymy tam całej śmietanki sceny.

Oczywiście może się to zmienić i z miła chęcią bym taką wiadomość przyjął. Pożyjemy zobaczymy.

 


#2 | pfs | 04/07/2012 22:36 cytuj

rip cs 2k12?

 


#3 | Meber | 06/07/2012 21:31 cytuj

Wielka szkoda...

 


OSTRZEŻENIE: Wszystkie komentarze na portalu Frag-eXecutors.com są monitorowane. Nie obrażaj nikogo, pisz na temat i sprawdź pisownie. Niepodporzadkowanie się do tych zasad będzie się wiązało z usunięciem Twojej wiadomości.

Załóż konto w 20 sekund, by wygodniej komentować!

Nie jesteś zalogowany lub nie posiadasz konta na Frag-eXecutors.com.