przypomnij rejestracja
Język: English / Polski

Wiadomości

Anton "Cooller" Singow kończy karierę!

Napisał lecho, 23/07/2012 23:35

Jedna z największych legend sceny Quake'a, mistrz ESWC 2005 Rosjanin Anton "Cooller" Singow kończy profesjonalną karierę.

To bez wątpienia smutny dzień dla fanów "Wstrząsu", zwłaszcza tych pamiętających jeszcze złote lata Quake'a III: Areny i wielkie turnieje takie, jak WCG 2002, pierwsze ESWC czy QuakeCony. Jedna z legend duelowego grania i sportu elektronicznego w ogóle - Anton "Cooller" Singow - ogłosił zakończenie kariery. Rosjanin był ostatnio związany z Moscow Five. Najwięcej sukcesów odniósł jednak grając dla drużyny mousesports.

Cooller z hukiem wszedł na światową scenę, jako 15-latek debiutując w World Cyber Games 2002. Wsławił się tam ośmieszeniem Johna "ZeRo4" Hilla. Nieopierzony młokos przez kilka dobrych minut uciekał broniącemu tytułu weteranowi nie oddając ani jednego strzału, czym doprowadził do wyeliminowania Amerykanina z zawodów. Wywołało to falę protestów ekipy USA i po raz pierwszy pokazało skalę talentu Singowa.


Film pokazujący najlepsze akcje Coollera


W kolejnych latach Cooller wyrósł na postać numer jeden światowej sceny duela. "Zluzował" swoich rosyjskich kolegów LeXeRa i uNkinda, zaczął seryjnie zdobywać medale. Dwa razy - w 2003 z reprezentacją Rosji, w 2005 już solo - przywiózł złoto z Electronic Sports World Cup. Do tego dołożył mistrzostwo CPL Winter 2005, a w ubiegłym sezonie został mistrzem Europy w zawodach Intel Extreme Masters.

W jego bogatej kolekcji brakuje tylko jednego tytułu - złota w QuakeConie. Cooller już go nie zdobędzie, bo kończąc karierę wycofał się z tegorocznej edycji. W tej najsłynniejszej quake'owej imprezie pozostał z dorobkiem trzech medali - brązu (2004) i dwóch sreber (2006 i 2010). Ale i tak pozostanie legendą duela, który przy okazji "wychował" godnego następcę: naszego Macieja "Avka" Krzykowskiego, z którym długie lata przyjaźnił się i ćwiczył.

Teraz Anton zajmie się "normalną" pracą (jest sprzedawcą luksusowych samochodów). Planuje też założenie rodziny. Jego odejście od esportu to kolejny widomy znak tego, że pierwsze "pokolenie" gwiazd zawodowego grania powoli, ale konsekwentnie rozstaje się z klawiaturą i myszką. Pozostaje trzymać kciuki za skuteczność Coollera w innych dziedzinach życia!

R E K L A M A


ilość komentarzy: 3dodaj komentarz dotyczy:Quake Live Esport

#1 | freak | 03/08/2012 17:28 cytuj

gg mistrzu

 


#2 | sN. | 30/09/2012 12:02 cytuj

gg

 


#3 | koszal | 29/10/2012 07:28 cytuj

Szkoda , był na prawdę dobry!

--
Działki opolskie na sprzedaż

 


OSTRZEŻENIE: Wszystkie komentarze na portalu Frag-eXecutors.com są monitorowane. Nie obrażaj nikogo, pisz na temat i sprawdź pisownie. Niepodporzadkowanie się do tych zasad będzie się wiązało z usunięciem Twojej wiadomości.

Załóż konto w 20 sekund, by wygodniej komentować!

Nie jesteś zalogowany lub nie posiadasz konta na Frag-eXecutors.com.