przypomnij rejestracja
Język: English / Polski

Lista notek prasowych

Loord i TaZ w Technopolis08/12/2010
Technopolis

Mariusz "Loord" Cybulski i Wiktor "TaZ" Wojtas udzielili obszernego wywiadu Adamowi Szymczykowi z popularnego bloga o grach - Technopolis. Rozmowa dotyczyła m.in. ich drogi na szczyt, codziennego życia profesjonalnego gracza i sportów elektronicznych na świecie.


Rozmowa z członkami drużyny Frag eXecutors


TaZ w "Dzień Dobry TVN"16/10/2010
TVN

Jednym z materiałów otwierających sobotnie wydanie Dzień Dobry TVN była rozmowa Magdy Mołek i Andrzeja Sołtysika z liderem naszej drużyny, Wiktorem "TaZem" Wojtasem. Brązowy medalista World Cyber Games odpowiadał na pytania prowadzących dotyczące m.in. wpływu zawodowej gry na życie prywatne i najbliższych planach drużyny Frag eXecutors.


TaZ w Dzień Dobry TVN   | Felieton o WCG w Dzień Dobry TVN


"Gazeta Stołeczna" o Frag eXecutors23/08/2010
Gazeta Wyborcza

W poniedziałkowym wydaniu "Gazety Stołecznej", jak również na portalu Gazeta.pl, ukazał się artykuł podsumowujący World Cyber Games Polska 2010. Cały akapit poświęcono w nim drużynie Frag eXecutors. Autor, Łukasz Puchalski, stwierdził, że "to w nich upatrywane są największe szanse na sukces biało-czerwonych na światowych finałach". W artykule znalazły się także wypowiedzi osób związanych z esportem, m.in. Małgorzaty Kubskiej, mamy naszego zawodnika Counter-Strike'a Filipa "Neo" Kubskiego.


Przeczytaj: "Mamy reprezentację Polski na cyberigrzyska" na Gazeta.pl


TaZ gościem "Kawy czy Herbaty"23/08/2010
TVP1

Zawodnik naszej dywizji Counter-Strike 1.6 - Wiktor "TaZ" Wojtas - był gościem popularnego programu śniadaniowego TVP1 "Kawa czy Herbata?", w którym opowiadał m.in. o zwycięstwie w WCG Polska 2010, jak również ogólnie o sportach elektronicznych.


Zobacz odcinek "Kawy czy Herbaty" z TaZem


matr0x w piatkowym "Rybniku po godzinach"16/05/2008
Rybnik po godzinach

Już 23 Sierpnia, Mateusz wraz z całą naszą drużyną Counter-Strike'a oraz Mateuszem "Ozonem" Głowińskim, udadzą się na sponsorowaną wycieczkę do słonecznego San Jose w Californi, aby tam walczyć o tytuł Mistrzów Świata na platformach Counter-Strike 1.6 oraz Quake 3 Arena. Razem z finalistami w USA pojawią się też Adrian "Ziggy" Witkowski oraz Szymon "STING" Ożga. Do finału pozostały jeszcze 3 miesiące, a na witrynach internetowych zaczyna bębnić od wywiadów, przemyśleń i ocen polskiej edycji ESWC. W rodzimym mieście matr0xa, nie zapomniano skąd pochodzi Mateusz i już wspomniano o jego sukcesie w gazecie rybnickiej. Wszystkich zainteresowanym prezentujemy wycinki z gazet, które śmiało można przeczytać.


screen #1   | screen #2   | screen #3   | screen #4


Dywizje Frag eXecutors dominują turniej HLC28/10/2007
Frag-eXecutors.com

Na organizowanym przez serwis CyberSport.pl turnieju wystąpiło kilkuset zapalonych graczy komputerowych. Przez ostatni weekend w centrum Warszawy, a dokładniej w centrum Blue City został zostały rozegrane spotkania w ramach trzeciej edycji Heyah Logitech Cybesport. Na tak prestiżowej, polskiej imprezie nie mogło zabraknąć oczywiście naszych reprezentantów w postaci dywizji Quake IV, Counter Strike 1.6 i America's Army. Nie dość, że przyjechaliśmy to jeszcze zwyciężaliśmy. Największy sukces odnieśliśmy na platformie "kantera" gdzie nasi zawodnicy wywalczyli srebrny medal. W grze Quake IV, obyło się bez niespodzianek. Mateusz "matr0x" Ożga był bezkonkurencyjny, co zapewniło mu zwycięstwo. Natomiast nasze europejskie gwiazdy z formacji AA przegrali niewielką przewagą w wielkim finale i wyjechali z Warszawy z nagrodą przyznawaną za drugą lokatę. Gratulujemy


Frag-eXecutors.com


ESL EM 2: Fx drugie15/10/2007
Frag-eXecutors.com

Rozgrywki spod bandery ESL to nie nowość. Jednak ich ostatnia impreza z dopiskiem Extreme Masters to dopiero coś. Pomimo roku egzystowania na scenie, już zdobyła miano jednej z największą pulą nagród, która i tak co roku ulega zmianie. Oczywiście na tą lepszą zmianę. W polskich eliminacjach do tego turnieju, zakwalifikowało się, jak dobrze policzyłem 32 drużyny w tym nasz Frag eXecutors.CS. Nasi reprezentanci radzili sobie znakomicie. Największym rywalem w tych spotkaniach okazał się UNITED, z którym przegraliśmy, aż dwa razy. To właśnie podczas wielkiego finału, pomimo minimalnej różnicy w rundach, musieliśmy uznać niewielką od nas wyższość rywali ze "zjednoczonych". Ostatecznie w całych rozgrywkach zajęliśmy drugą lokatę.


Frag-eXecutors.com


OzoN w krzyżowym ogniu pytań30/03/2007
Cybersport.pl

Serwis informacyjny Cybersport.pl publikuje na swoich łamach obszerny wywiad Mateuszem 'OzoNem' Głowińskim, który jest jednym z głównych menadżerów organizacji Frag eXecutors. Artykuł został napisany zaraz po zawieszeniu działalności organizacji na początku marca 2007 roku. Mateusz Głowiński w swoich wypowiedziach stara się przybliżyć wygląd działalności Fx od środka, a także najważniejsze aspekty zawieszenia działalności przez organizację.


Cybersport.pl - Wywiad z OzoNem


Profesjonalny gracz - matr0x w reklamie29/12/2006
Everglide Polska

Nasza gwiazda dywizji Quake - Mateusz 'matr0x' Ożga, wystąpił w reklamie video promując produkty do grania w gry komputerowe. Firmą, która zleciła wykonanie własnej reklamy był Everglide Polska, który jest jednym ze sponsorów organizacji Frag eXecutors. Film który początkowo stworzony został tylko na potrzeby targów PGA i dla Headshot Media okazał się bardzo dobrym i ciekawym dziełem.


matr0x w reklamie


Mistrzowie myszki i klawiatury na lajfCzacie18/12/2006
lajfCzat

Interaktywna telewizja internetowa lajfCzat poświęciła jeden ze swoich programów na przeprowadzenie rozmowy na żywo z dwoma reprezentantami dywizji Quake - Mateuszem Ożgą i Szymonem Ożgą. Pojawił się także nasz główny menadżer oraz kapitan Reprezentacji Polski w Counter Strike - Mateusz Głowiński. Rozmowy dotyczyły gier FPP, turniejów, wyjazdów zagranicznych oraz i rywalizacji, z najlepszymi zawodnikami nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Poruszono także tematy związane z planami na przyszłość każdego z gości programu lajfCzat, a także o sukcesach i niepowodzeniach naszych reprezentantów.


lajfCzat


Pratchett i organizacja klanu, czyli wywiad z Adrianem Witkowskim07/12/2006
Gildia.pl

Na portalu kulturalnym Gildia.pl pojawił się interesujący wiwad z Adrianem 'Ziggym' Witkowskim, który jest aktualnie jednym z menadżerów organizacji Frag eXecutors oraz reprezentantem Polski na platformie America's Army. Z wywiadu dowiecie się kilku bardzo ciekawych aspektów dotyczących codziennego życia Adriana oraz działania organizacji FX. Nie zabrakło także pytań na temat postrzegania sportów elektronicznych w Polsce.


Wywiad z Adrianem Witkowskim


Fx.Simplus zmienia skład dywizji Counter-Strike'a03/12/2006
gotfrag.com; fnatic.com; meetyourmakers.com; sodgamed.com

Niedługo po zakończeniu PGA 2006, gdzie formacja Counter Strike'a ulokowała się na najniższym stopniu podium z zespołu odchodzi Piotr "pitek" Radomski i Jakub "tjb" Barczyk. Jednakże powodem nie jest broń boże, słabe miejsce w poznańskim turnieju, lecz skupienie większej uwagi na studiach i edukacji. Warto dodać, iż Jakub nie opuszcza nas na stałe, na czas bliżej nieokreślony przechodzi w stan inactive. Nową dwójką, która załata powstałą lukę są Mateusz "motyw" Oryl i Adrian "ADi" Szewczyk, dotychczasowi reprezentanci ekipy Netrunners.


Gotfrag.com   | club.fnatic.com   | MeetYourMakers.com   | SodGamed.com   | Czeska strona o esporcie :)


PGA: Pentagram G-shock remisuje z Frag eXecutors30/11/2006
idg.pl

Podczas jednej z rozgrywek w ramach turnieju Poznać Game Arena 2006, nasza reprezentacja w Counter Strike'a zmierzyła się na mapie de_nuke z zawodnikami Pentagram G-Shock. Walka toczyła się do ostatniego magazynka, emocji nie zabrakło. W pierwszej połowie pewnie i zdecydowanie karty rozdawała nasza dywizja, jednak już na początku drugiej partycji wszystko się zmieniło. Pomimo wielkiego wigoru walki, spotkanie zakończyło się nie spodziewanym remisem.


Screen #1


Gracze FX.Simplus wybierają produkty Everglide18/11/2006
Everglide Polska

Na oficjalnej stronie firmy Everglide Polska, pojawiła się informacja dotycząca używania sprzętu marki Everglide przez zawodników Frag eXecutors. Oprócz szczegółowych i dokładnych informacji na temat tego, jaki sprzęt wybrali zawodni, pojawiły się także wypowiedzi sześciu naszych reprezentantów z dywizji Counter-Strike oraz Quake. Taki sławy jak Cs3 czy też matr0x zachwalają sobie słuchawki Everglide s-500 oraz podkładki pod mysz Everglide Titan.


FX.Simplus wybierają produkty Everglide


Fx.Simplus walczy w Londynie na WSVG16/11/2006
valhalla.pl

W związku z nielicznymi wyjazdami polskich drużyn, Frag eXecutors.Simplus postanowiło wysłać swoich najlepszych ludzi do Wielkiej Brytanii na odbywający się w Londynie finał turnieju WSVG. Poprzeczka była podniesiona bardzo wysoko, jednak to nie przeszkodziło nam, abyśmy troszeczkę namieszali w głowach swoich oponentów. Po bardzo wyrównanym jak na ten poziom spotkaniu ze światowym trzonem Counter Strike'a - SK-Gaming, nasza dywizja "kantera" uplasowała się w przedziale miejscowym 9-12, natomiast jeżeli chodzi o naszą ulubioną ekipę Quake IV w składzie Mateusz "matr0x" Ożga i Michał "Cs3" Ryński zmieścili się oni w przedziale 9-16.


Screen #1


O dwóch takich co grali w Quake'a by valhalla.pl10/10/2006
valhalla.pl

Dokładnie dnia 10 października na łamach portalu Valhalla.pl pojawił się obszerny wywiad z naszymi zawodnikami sekcji Quake IV, mianowicie na pytania Pana redaktora odpowiadali kolejno Mateusz i Szymon Ożga, w wirtualnym półświatku znani jako matr0x i STING. Są uważani za najbardziej utalentowanych bliźniaków w Polsce pod względem platformy na której rywalizują. Pytania w szczególności dotyczą kariery jaką osiągnęli w młodym jak na duelowców wieku przystało. Dowiecie się również, jak to jest rywalizować z własnym bratem między innymi w finałach poważnych imprez, czy choćby nieco więcej szczegółów z ich życia prywatnego. Serdecznie zapraszam.


Bezpośredni link do wywiadu   | Screen #1


Fx.Simplus na czele klasyfikacji medalowej HLC.01/10/2006
NetGaming.pl

Znany serwis Netgaming.pl tuż po zakończeniu drugich finałów ligi Heyah Logitech Cybersport opublikował artykuł, a raczej wielkie podsumowanie tego co się tam działo. Po tytule łatwo można zauważyć, iż nasza organizacja (prawie) kompletnie zdominowała tą imprezę. Zaczynając od wicemistrzostwa w Counter Strike'a 1.6 i kończąc na pierwszej i trzeciej lokacie na platformie Quake IV, możemy bez wątpienia stwierdzić, iż ta impreza należała do naszych najlepszych. Kto wie, być może za rok powiedzie nam się równie dobrze.


Screen #1   | Screen #2


Przekrój pisze o Fx.Simplus24/08/2006
przekrój.pl

Jedna z popularnych gazet - Przekrój wydała ostatnio felieton na swojej stronie internetowej o tematyce gracza, jako zawodu. Sama treść nawiązuje do coraz większego rozprzestrzeniania się eSportu w naszym rodzimym kraju. Gdzieś wśród drużyn FearFactory.ATI i Pentagram G-Shock, swoje miejsce znalazła również nasza organizacja, która przecież pojęła nowego ważnego sponsora. Gdzieś po koniec 2005 roku, jedna z największych przedsiębiorstw sieci komórkowych - Simplus podpisała umowę współpracy z Frag eXecutors. Jest to bez wątpienia wielki i przede wszystkim ważny dla nas krok, ponieważ firma Simplus jest jedną z najbardziej cenionych w naszym kraju, a co się za tym kryje ? A to, że coraz szerszy staję się krąg naszych możliwości, jeżeli chodzi o sponsoring rynkowych - polskich i nie tylko, gigantów.


Screen #1


Michał "Cs3" Ryński dołącza do Frag eXecutors11/08/2006
Gotfrag.com

Tegoroczny wicemistrz Polski na platformie Quake IV w eliminacjach World Cyber Games - Michał "Cs3" Ryński został zwerbowany w szeregi naszej organizacji. Michał ma za sobą wiele udanych występów w turniejach, między innymi wyżej wspomniane drugie miejsce na WCG, zdobył brązowy medal w rozgrywkach ClanBase EuroCup 1vs1. Jest to zdecydowanie ogromna podpora dla naszej dotychczasowej dywizji, która co jak co, ale również świetnie sobie radzi. Jego pierwszym debiutem z nowym tagiem, zobaczymy już podczas finałów polskiego turnieju Heyah Logitech Cybersport.


Screen #1


Fx.Simplus wygrywa TWL Invites 6v6 200630/07/2006
teamwarfare.com

Dokładnie o godzinie 10:36 AM na stronie ligi TeamWarfare League pojawił się news informujący o zwycięstwie naszych chłopaków w dość popularną grę - America's Army. Mało tego, zostaliśmy nawet specjalne zaproszenia, które oczywiście pozytywnie zadeklarowaliśmy. Turniej, który odbywał się systemem sześciu na sześciu został kompletnie przez nas zdobyty. Jest to nasze kolejne zwycięstwo na tej platformie i na pewno nie ostatnie.


Screen #1


Wygrana Fx.Simplus w CAL Open S103/07/2006
Cyberlate Amatour League

Po raz kolejny z rzędu nasza formacja America's Army dała o sobie znać. Tym razem jednak nie w polskiej, lecz na zagranicznej scenie. Jak można się domyśleć, patrząc na tytuł, zostaliśmy zwycięzcami pierwszego sezonu Cyberlate Amatour League. Mając na uwadze poziom jaki dawał się we znaki w każdym spotkaniu, możemy śmiało rzec, że jesteśmy czołową drużyna na Europejskiej scenie AA. W finale spotkamy się z drużyną The Unknown.


Screen #1


Fx.Simplus wygrywa z Pentagram G-Shock09/05/2006
quake4.imro.pl

W godzinach wieczornych zakończyły się pierwsze, polskie ligowe rozgrywki w ramach Quake IV. Jednak, aby zakończyć je całkowicie trzeba było rozegrać jeszcze jedno spotkanie. Finał. Nasza ekipa Q4 z wielkim potencjałem i bardzo mocno zmotywowani podjęła się walki z drużyną Team Pentagram, które na tym turnieju szło znakomicie. Po oddaniu kilkuset rakiet i promieni z Rail Guna, z radością możemy ogłosić, że nowym mistrzem PLQ4 zostaje Frag eXecutors. Ostateczna rozgrywka została rozegrana, aż na pięciu mapach z czego trzy należały do nas.


Screen #1


Trzy Oskary ESL powędrowały do Frag eXecutors19/04/2006
esl.eu

To wydarzenie, które miało miejsce w dniu 19 kwietnia powinno stać się narodowym świętem. Podczas rozdawania eSportowych Oskarów przez europejską ligę ESL, aż trzy z nich powędrowały do naszej dywizji. Tak, do dywizji America's Army, które w tym sezonie spisuje się świetnie. W związku z tym zostaliśmy bardzo szczęśliwymi posiadaczami ważnej "statuetki" i tytułu w aż trzech różnych kategoriach. Począwszy od tytułu "Najlepszy gracz" (Simplus.Juzek) i "Najlepszy Klan", zakończmy tą podróż na nagrodzie przyznawanej w kategorii "Wydarzenie Sezonu", w której również zostaliśmy laureatami. To wszystko wskazuje na to, że jednak nie próżnujemy i staramy się z wielkich sił osiągać coraz dalszy horyzont esportu.


Oskar #1   | Oskar #2   | Oskar #3


Wizytówka Frag eXecutors na stronie Simplus'a06/12/2005
Simplus.pl

Zgodnie z informacjami krążącymi w polskim esporcie, na temat naszych rzekomych rozmów w sprawie sponsoringu zostały raz na zawsze rozwiane. Po dużej ilości czasu spędzonego w atmosferze rozmowy doszliśmy do porozumienia z jedną z największych marek sieci komórkowej w naszym kraju - firmą Simplus. Wraz z nadejściem nowego 2006 roku, dostaliśmy dosłownego "kopa", w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Wraz z nowym sponsorem zamierzamy zbić się na wyżyny, a nawet jeszcze troszkę wyżej.


Frag eXecutors, drużyna Simplus'a


Frag eXecutors na SK-Gaming.com04/06/2005
sk-gaming.com

Serwis informacyjny - SK-Gaming.com wystawił na forum publiczne artykuł, w którym w roli głównej występuje nasza organizacja, a raczej jej "korzenie". Z tekstu o interesującej nazwie "The History of Frag eXecutors" dowiemy się praktycznie wszystkiego, zaczynając od naszych ciężkich, a zarazem bardzo przyjemnych początków, aż do stanu w którym znajdujemy się teraz. Jeśli więc macie ochotę dowiedzieć się o nas nieco więcej - niestety w języku angielskim, to serdecznie zapraszam do zapoznania się z tym artykułem.


Bezpośredni link do artykułu   | Screen #1   | Screen #2

Gracze

Pros:

gra
od

Płeć:

Wiek: 2017 lat

Miasto:

Kraj:

Wyślij prywatną wiadomość