przypomnij rejestracja
Język: English / Polski

RSS Wiadomości

Anton "Cooller" Singow kończy karierę!

Napisał lecho, 23/07/2012 23:35

Jedna z największych legend sceny Quake'a, mistrz ESWC 2005 Rosjanin Anton "Cooller" Singow kończy profesjonalną karierę.

To bez wątpienia smutny dzień dla fanów "Wstrząsu", zwłaszcza tych pamiętających jeszcze złote lata Quake'a III: Areny i wielkie turnieje takie, jak WCG 2002, pierwsze ESWC czy QuakeCony. Jedna z legend duelowego grania i sportu elektronicznego w ogóle - Anton "Cooller" Singow - ogłosił zakończenie kariery. Rosjanin był ostatnio związany z Moscow Five. Najwięcej sukcesów odniósł jednak grając dla drużyny mousesports.

Cooller z hukiem wszedł na światową scenę, jako 15-latek debiutując w World Cyber Games 2002. Wsławił się tam ośmieszeniem Johna "ZeRo4" Hilla. Nieopierzony młokos przez kilka dobrych minut uciekał broniącemu tytułu weteranowi nie oddając ani jednego strzału, czym doprowadził do wyeliminowania Amerykanina z zawodów. Wywołało to falę protestów ekipy USA i po raz pierwszy pokazało skalę talentu Singowa.


Film pokazujący najlepsze akcje Coollera


W kolejnych latach Cooller wyrósł na postać numer jeden światowej sceny duela. "Zluzował" swoich rosyjskich kolegów LeXeRa i uNkinda, zaczął seryjnie zdobywać medale. Dwa razy - w 2003 z reprezentacją Rosji, w 2005 już solo - przywiózł złoto z Electronic Sports World Cup. Do tego dołożył mistrzostwo CPL Winter 2005, a w ubiegłym sezonie został mistrzem Europy w zawodach Intel Extreme Masters.

W jego bogatej kolekcji brakuje tylko jednego tytułu - złota w QuakeConie. Cooller już go nie zdobędzie, bo kończąc karierę wycofał się z tegorocznej edycji. W tej najsłynniejszej quake'owej imprezie pozostał z dorobkiem trzech medali - brązu (2004) i dwóch sreber (2006 i 2010). Ale i tak pozostanie legendą duela, który przy okazji "wychował" godnego następcę: naszego Macieja "Avka" Krzykowskiego, z którym długie lata przyjaźnił się i ćwiczył.

Teraz Anton zajmie się "normalną" pracą (jest sprzedawcą luksusowych samochodów). Planuje też założenie rodziny. Jego odejście od esportu to kolejny widomy znak tego, że pierwsze "pokolenie" gwiazd zawodowego grania powoli, ale konsekwentnie rozstaje się z klawiaturą i myszką. Pozostaje trzymać kciuki za skuteczność Coollera w innych dziedzinach życia!


Zobacz komentarze |     ilość komentarzy :
3 dotyczy: Quake Live Esport

Polub "Złotą Piątkę" na Facebooku!

Napisał lecho, 23/07/2012 16:30

Najlepsza polska drużyna CS-a postanowiła założyć własną stronę fanowską na popularnym "fejsie".

Od czasu przenosin z Frag eXecutors do niemieckiej organizacji ESC Gaming, z oczywistych powodów osłabł nieco kontakt "Złotej Piątki" z fanami. Poszczególni gracze próbowali go utrzymywać poprzez swoje własne facebookowe strony. Najlepszym przykładem Jarosław "pasha" Jarząbkowski. Siedmiokrotni mistrzowie świata doszli jednak do wniosku, że najlepiej połączyć siły i wykorzystać znany kibicom przydomek.

Chłopaki zdążyli już zorganizować konkurs na logo - więcej informacji na jego temat tutaj: [ Stwórzcie logo dla "Złotej Piątki" ]. Teraz uruchomili stronę fanowską "Golden Five". Co na niej będzie? Przede wszystkim informacje dotyczące drużyny, zdjęcia z bootcampów oraz filmiki pokazujące kubena, Loorda, Neo, pashę i TaZa w grze i poza nią. Będzie ona także miejscem, w którym kibice będą mogli kontaktować się ze swoimi ulubieńcami.
Zawodnicy podkreślają przy tym, że stworzenie fanpage'a absolutnie nie oznacza zakończenia współpracy z ESC Gaming, a stanowi osobny, niezależny projekt. W ciągu zaledwie jednego dnia stronę polubiło ponad 1,000 fanów esportu. Zapraszam do odwiedzenia "Złotej Piątki" na Facebooku. Oby gracze byli konsekwentni w prowadzeniu profilu!

Przy okazji tej informacji warto dodać, że ESC Gaming oficjalnie potwierdziło wyjazd do Bilbao na GameGune'a 2012. Chłopaki nie zamierzają więc - przynajmniej na razie - rezygnować z rywalizacji w zawodach Counter-Strike'a 1.6. Także ich drużyna nie kwestionuje opłacalności wysyłania ich na turnieje. Do innego wniosku [ doszło ostatnio ] SK Gaming.


Zobacz komentarze |     ilość komentarzy :
5 dotyczy: Counter-Strike Poza tematem

SK nie leci na GameGune'a - koniec dywizji CS-a?

Napisał lecho, 20/07/2012 15:40

SK Gaming nie pojawi się w rozpoczynającym się za tydzień turnieju GameGune w Bilbao - poinformował portal HLTV.org.

Wiele wskazuje na to, że już wkrótce o jednej z najlepszych drużyn Counter-Strike'a ostatnich lat będziemy mówić w czasie przeszłym. HLTV.org dotarło do informacji mówiącej, że SK Gaming nie wyśle GeT_RiGhTa i spółki do Hiszpanii na zbliżającego się GameGune'a. Wobec wycofania gry ze wszystkich imprez mistrzowskich może to oznaczać koniec szwedzkiej dywizji. Byłby to duży cios dla słabnącej ostatnio profesjonalnej sceny.

- "Podeszliśmy do GameGune'a inaczej, niż w zeszłych latach. Nie widzimy, w jaki sposób wyjazd tam mógłby się opłacić" - powiedział główny menadżer SK, Alexander "TheSlaSH" Muller dla HLTV. - "Wiele turniejów zostało już nazwanych "ostatnimi" dla 1.6. Dla mnie było to ESWC 2011. To był ostatni tytuł, którego nam brakowało, więc czujemy, że cokolwiek by się nie stało, zamknęliśmy rozdział CS-a" - dodał, tym samym sugerując rychłe rozstanie Szwedów z klubem.
Skład SK Gaming:

- Marcus "Delpan" Larsson
- Patrik "f0rest" Lindberg
- Johan "face" Klasson
- Christopher "GeT_RiGhT" Alesund
- Robert "RobbaN" Dahlstrom
Obecna dywizja SK Gaming była pierwszą grającą dla klubu, która nawiązała do sukcesów słynnego SK.swe, sięgając po najwyższe laury na profesjonalnych turniejach. W połowie 2011 roku skład był wręcz niepokonany. Seryjnie wygrywała kolejne zawody na czele ze wspomnianym ESWC, w którym Szwedzi [ wzięli rewanż ] na Na'Vi. Ich pochód przerwała dopiero "Złota Piątka", najpierw w barwach Frag eXecutors, potem ESC Gaming.

Po drodze do upragnionego mistrzostwa świata SK wygrało m.in. zeszłoroczną [ edycję GameGune'a ]. Wiadomo już, że nie obronią tytułu, o który walczyć będą takie piątki, jak ESC Gaming, Na'Vi czy fnatic. Do Bilbao uda się także druga polska drużyna - BenQ.DELTA. W zawodach jak zwykle weźmie udział mieszanka uznanych zespołów z czołówki i mniej znanych składów, chcących pokazać się na międzynarodowej scenie.

Pozostaje tylko pytanie, czy wycofanie się z GameGune'a oznacza koniec dywizji CS-a w SK. Wydaje się to o tyle prawdopodobne, że utrzymanie piątki graczy światowej klasy kosztuje, a brak turniejów rangi mistrzowskiej to poważny cios dla najlepszych zespołów. Dla Szwedów jedyną szansą na kontynuowanie karier wydaje się być CS: Global Offensive. Już jakiś czas temu spekulowano na temat możliwości utworzenia dywizji GO właśnie z graczy SK Gaming.


Zobacz komentarze |     ilość komentarzy :
7 dotyczy: Counter-Strike GameGune

DELTA nie dał rady w Inuria Summer Championship

Napisał lecho, 19/07/2012 13:00

BenQ.DELTAeSPORTS.com nie poradziła sobie z wyjściem z grupy w turnieju Inuria Summer Championship.

Nie takiego wyniku spodziewali się kibice BenQ.DELTY, którzy z pewnością liczyli na walkę o czołowe lokaty w Inuria Summer Championship. Tymczasem drużyna "pomarańczowych" nie tylko nie wyszła z teoretycznie niezbyt mocnej grupy, ale nie wygrała ani jednego meczu! Jedyne trzy punkty zdobyła, otrzymując walkower od MOROCCO. To zaskakująco słaby występ drugiej polskiej piątki.

Zawodnicy DELTY zaczęli rozgrywki od sensacyjnej - także rozmiarami - porażki z mało znanym składem DEFUSE w stosunku aż 1:16 na trainie, na którym "pomarańczowi" potrafili przecież straszyć nawet "Złotą Piątkę". Potem nie było dużo lepiej. To prawda, że mecze przeciwko BEASTS i przede wszystkim nEophyte były o wiele bardziej wyrównane. Ale porażki 10:16 i 13:16 "pomarańczowym" punktów nie przyniosły.

Faza pucharowa


RundaDrużyna #1Drużyna #2
I runda AnexisvsSpiN
x6tencevsColdGame
zwycięzca grupy DvsBEASTS
Free Agentsvseestralis
duttduttvsWikipediots
nEophytevsTMVG
USSRvsKaront3
KerchNETvsdruga drużyna grupy D


- "Zdajemy sobie sprawę, że nasz występ był wielkim rozczarowaniem nie tylko dla nas samych, ale również dla naszych fanów oraz organizacji" - przyznał Tomasz "ths" Sopel. Jednocześnie zapowiedział rewanż podczas GameGune'a. - "W Bilbao postaramy się odegrać za ostatnie bardzo słabe wyniki. Trenujemy pełną parą, [...], za kilka dni wyjeżdżamy na bootcamp do Gdyni, gdzie treningi będą jeszcze bardziej intensywne."

DELTA nie składa zatem broni - i dobrze. Skład ma wszelkie dane ku temu, by odkuć się na GG. Z drugiej strony, szkoda występu, który chłopaki w dobrej formie mogliby zakończyć w okolicach podium. A tak o 1,100 euro będą się bić inni. Faworytami wydają się być Anexis, Wikipediots KerchNET oraz nieprzewidywalny szwedzki miks duttdutt.


Zobacz komentarze |     ilość komentarzy :
0 dotyczy: Counter-Strike

Wiadomo już, w co zagramy na ESWC!

Napisał lecho, 16/07/2012 12:05

Organizatorzy Electronic Sports World Cup opublikowali listę konkurencji obowiązujących podczas dziewiątej edycji paryskich mistrzostw świata.

Ostatnia niewiadoma esportowego "wielkiego szlema" przestała być niewiadomą. Mathieu Dallon i spółka oficjalnie ogłosili, w co zagramy podczas Electronic Sports World Cup 2012. Lista zawiera sześć głównych konkurencji i cztery dodatkowe, z których dwa będą otwarte tylko dla Francuzów, dwa kolejne dla uczestników z całego świata. Łącznie da to osiem mistrzowskich turniejów pod banderą ESWC. Na liście platform mamy kilka niespodzianek.

Francuzi wykazali się bowiem większa odwagą, niż organizatorzy Intel Extreme Masters czy zwłaszcza World Cyber Games, i postawili na kilka gier, które w ciągu najbliższych miesięcy mogą - choć nie muszą - stać się wielkimi hitami. To ShootMania Storm, zdobywający sobie ostatnio sporą popularność fps od Nadeo, łączący elementy CS-a i Quake'a, oraz przede wszystkim Counter-Strike: Global Offensive.
Lista konkurencji ESWC 2012

Konkurencje główne:
- Defense of the Ancients 2 (drużynowe MOBA, PC)
- FIFA 13 (duelowa gra sportowa, konsole)
- ShootMania Storm (drużynowy fps, PC)
- StarCraft 2 (duelowy rts, PC)
- Tekken Tag Tournament 2 (duelowa gra walki, konsole)
- TrackMania Nations (duelowe wyścigi, PC)

Konkurencje dodatkowe:
- Counter-Strike: Global Offensive (drużynowy fps, PC)
- TrackMania 2: Canyon (duelowe wyścigi, PC)
- League of Legends (drużynowe MOBA, PC)
- Tekken Tag Tournament 2 (duelowa gra walki, konsole)


pochylenie - turniej lokalny, otwarty tylko dla graczy i drużyn z Francji
ESWC jest pierwszą imprezą, która zdecydowanie stawia na CS: GO. Choć w sezonie 2012 nie został on jeszcze główną platformą, a co za tym idzie - kwalifikacje do zawodów nie będą najprawdopodobniej prowadzone przez lokalnych partnerów, a centralnie, prawdopodobnie za pośrednictwem internetu - to nie ma chyba wątpliwości, że w akcji zobaczymy całą śmietankę sceny 1.6 na czele z ESC Gaming.

Na liście nie mogło zabraknąć "pewniaków": FIFY 13 i StarCrafta 2. Kontrowersyjna może być natomiast decyzja Francuzów o postawieniu na Dotę 2 kosztem League of Legends, który owszem, pojawi się, ale jedynie w formie lokalnego turnieju. Drugą grą dodatkową otwartą dla wszystkich będzie Trackmania 2: Canyon, która pojawi się w zawodach obok starszej siostry Nations. Stawkę głównych konkurencji uzupełni zaś Tekken Tag Tournament 2.

Światowy finał Electronic Sports World Cup odbędzie się w dniach 31 października - 4 listopada 2012, oczywiście w Paryżu. Ciekawostką jest informacja, jakoby Games-Services we współpracy z Platronics mieli pod koniec sierpnia zorganizować wspólne finały kwalifikacji dla USA i Ameryki. Z kolei według Facebooka ESWC, przygotowania do lokalnych eliminacji powinny wystartować już w lipcu. Nie wiadomo, kto tym razem zorganizuje je w Polsce. W zeszłym roku za przeprowadzenie turnieju odpowiadał tandem PlayMakers S.A. oraz Fx Entertainment, w tym kibice z pewnością chcieliby powrotu ESWC Polska do Poznania przy okazji reaktywacji PGA.


Zobacz komentarze |     ilość komentarzy :
1 dotyczy: CS: Global Offensive FIFA League of Legends Starcraft Trackmania Esport Electronic Sports World Cup

W sierpniu warszawskie spotkanie esportowców

Napisał lecho, 13/07/2012 10:25

Pod koniec lata ludzie związani z polskimi sportami elektronicznymi spotkają się w Warszawie, by rozmawiać o sprawach ważnych dla środowiska graczy.

Znany komentator Adrian "Cycu" Kostrzębski już od jakiegoś czasu nie udziela się aktywnie w żadnej z e-sportowych organizacji, nie oznacza to jednak, że los środowiska przestał mu leżeć na sercu. To właśnie z jego inicjatywy 25 sierpnia w auli Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie odbędzie się pierwsze spotkanie ludzi związanych ze sportem elektronicznym - "Pogadajmy o e-sporcie".

Głównym punktem spotkania będzie panel dyskusyjny, w trakcie którego wystąpi pięciu prelegentów. Swoje tematyczne wykłady przedstawią Krzysztof Pikiewicz i Jakub Stępień z Ligi Cybersport, były znakomity CS-owiec BenQ.DELTY Marcin "rDh" Rutkowski, czołowy polski komentator StarCrafta 2, Marcin "itzMorglum" Lelontko oraz zawodnik i redaktor związany z sceną FIFY, Michał "s1ssoko" Sokolnicki.
Tematy dyskusji:

- Krzysztof Pikiewicz (Turtle Entertainment Polska):
"Diagnoza polskiego e-sportu"

- Jakub Stępień (Turtle Entertainment Polska):
"Mechanizmy działania ESL"

- Marcin Rutkowski (były gracz BenQ.DELTY):
"Niewykorzystany potencjał wideo w e-sporcie"

- Marcin Lelontko (komentator StarCrafta 2):
"Rola komentatora we współczesnym e-sporcie"

- Michał Sokolnicki (działacz sceny FIFA):
"Rola sceny FIFA w polskim e-sporcie"
Wszystkie prezentacje potrwają około 30 minut, po czym nastąpi oczywiście czas na pytania i dyskusję. Wstęp na spotkanie jest wolny i możemy się na nim spodziewać nie tylko osób związanych bezpośrednio z e-sportem, ale także szerzej pojętą branżą gier. Wśród zapowiedzianych gości jest już m.in. Tadeusz Zieliński, znany redaktor growy. To autor hyperowego programu "E-Sport", realizowanego także we współpracy z Frag eXecutors.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00. Część oficjalna zakończy się około 20:00, po niej nastąpi tradycyjne after-party. Cycu nie wyklucza, że prezentacje i towarzyszące im dyskusje zostaną nagrane i udostępnione w internecie. Oczywiście o wiele lepiej samemu wziąć udział w dyskusji i spotkać się z najważniejszymi postaciami polskiego esportu. Jeszcze raz zapraszam - 25 sierpnia, godzina 15:00, aula Akademii Leona Koźmińskiego!

Więcej informacji na temat akcji znajdziecie na blogu Cyca i specjalnie utworzonym wydarzeniu na Facebooku.


Zobacz komentarze |     ilość komentarzy :
0 dotyczy: Esport

Stwórzcie logo dla Złotej Piątki!

Napisał lecho, 12/07/2012 13:05

Drużyna mistrzów świata postanowiła zorganizować konkurs na swoje logo, w którym do wygrania są fanty związane z ESC Gaming i sponsorowane przez QPADA.

Już od wielu lat nasza najlepsza drużyna Counter-Strike'a (a zdaniem wielu, najlepsza w całej historii esportu) jest potocznie nazywana "Złotą Piątką". Określenie to służyło nawet chłopakom w okresach "bezklanowości", zanim nie wpadli na pomysł nazwy AGAiN. Wobec wielu kluczowych dla ich karier międzyklubowych transferów, "G5" przylgnęło do nich nawet mocniej, niż większość tagów. Dlatego chłopaki postanowili tę swoistą markę wykorzystać.

Konkretnie, wykorzystać do zorganizowania konkursu dla swoich fanów, których - jak wiemy - posiadają niemało. Neo i spółka szukają odważnego, który zaprojektuje dla nich logo "Golden Five". Forma prac jest jak najbardziej dowolna. Każda z nich musi jednak zawierać nawiązanie do hasła "Golden Five". No i, oczywiście, musi być logiem.

Nagrody? Całkiem zacne. Zwycięzca otrzyma klawiaturę QPAD MK-80, podkładkę UC XL (ulubiony model chłopaków z czasów gry dla Frag eXecutors), klucz do Counter-Strike'a: Global Offensive oraz koszulkę ESC Gaming. Co najważniejsze, jego praca stanie się oficjalnym logiem drużyny, co oznacza, że znajdzie się na trykotach graczy obok misia ESC Gaming.

Sprzęt od QPADA otrzymają także zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca. Konkursowe prace należy nadsyłać na adres contest.GoldenFive@gmail.com do 21 lipca (sobota). Najlepsze są regularnie publikowane na łamach portalu allplay. Jak na razie faworytem publiczności jest pomysłowa praca autorstwa Mica, choć mało prawdopodobne, aby wygrała ona cały konkurs - choćby z powodu praw autorskich.

No to co - Painty w dłoń i do boju, "Złota Piątka" czeka na wasze prace!


Zobacz komentarze |     ilość komentarzy :
8 dotyczy: Counter-Strike Poza tematem

MaNa i funkay LECĄ DO KOREI POŁUDNIOWEJ!

Napisał lecho, 11/07/2012 17:30

Bracia Grzegorz i Wojciech Komincz udadzą się do ojczyzny StarCrafta, by trenować z progamerami i wziąć udział w meczach GSL Code S/A Up&Down.

Nareszcie! Na podobną informację polskie środowisko starcraftowe czekało od bardzo dawna. Wywołałem wilka z lasu sugerując, że do Korei Południowej może udać się zwycięzca HomeStory Cup V - Artur "Nerchio" Bloch. Tymczasem na taki ruch zdecydował się aktualny wicemistrz świata SC2, Grzegorz "MaNa" Komincz! Zawodnik mousesports uda się do Azji wraz ze swoim bratem Wojciechem "funkayem" Kominczem, reprezentującym barwy Four Kings.

- "To już oficjalne. Wraz z moim bratem funkayem lecimy 10 sierpnia do Korei, gdzie wezmę udział w meczach kolejnego sezonu GSL Up&Down" - obwieścił wczoraj MaNa na swoim facebookowym profilu. - "Chcę się sprawdzić i zobaczyć, jak mi tam pójdzie. Walczę!" Bracia zamieszkają w domu GOMtv wraz z komentatorem esportowym Thomasem "Khaldorem" Kilianem, a ich pobyt w ojczyźnie StarCrafta potrwa co najmniej dwa miesiące.


MaNa i funkay podczas LanCrafta Spring 2011

Źródło: własne


Kluczowe jest tu słowo "co najmniej", bo MaNa nie wyklucza, że w przypadku sukcesu zostanie w Korei na dłużej. Jeśli polskiemu Protossowi uda się zademonstrować pełnię talentu, być może wywalczy sobie miejsce w ligach z cyklu "Code". - "To będzie moja przygoda życia, nie tylko w sensie gamingowym" - powiedział Grzegorz w oświadczeniu na stronie mouz. - "Chcę się cieszyć pobytem tam, bez względu na wyniki już jestem szczęśliwy, że w ogóle mam taką możliwość."

To będzie pierwszy wypad Polaka do Korei od czasu słynnego wyjazdu Draco i SunCowa w 2006 roku, zakończony zakontraktowaniem tego pierwszego przez zespół OGN.Sparkyz. Nasz zawodnik wytrzymał jednak kyreński reżim treningowy jedynie przez kilka miesięcy. Czy z braćmi Komincz będzie inaczej? Życząc sukcesu MaNie, nie wolno przecież zapominać o funkayu, który jest bardzo doświadczonym zawodnikiem, a ostatnio próbuje wrócić do dobrej formy.

Bez względu na efekty tej podróży, wszyscy koniecznie muszą trzymać kciuki za jak najlepszą postawę funkaya i MaNy!


Zobacz komentarze |     ilość komentarzy :
1 dotyczy: Starcraft

Dedrayon dołączył do mousesports

Napisał lecho, 11/07/2012 16:55

Filip "Dedrayon" Romejko będzie reprezentował barwy drużyny mousesports, do której dołączył wraz z innym byłym graczem SK, Candy Pandą.

Jeden z najbardziej obiecujących polskich zawodników League of Legends - Filip "Dedrayon" Romejko - niedługo szukał nowej drużyny. Dwa tygodnie temu wraz z Adrianem "CandyPandą" Wubbelmannem opuścił on słynne SK Gaming z powodu nadmiernej rotacji w składzie dowodzonym przez ocelote'a. Obaj gracze dołączyli do nie mniej znanej organizacji. Ich nowym pracodawcą jest bowiem mousesports.

"Myszki" szukały odświeżenia swojego składu LoL-a i znalazły je w piątce grającej do tej pory pod nazwą zuom. Co ciekawe, kapitanem drużyny jest kolejny zawodnik, który ma za sobą pobyt w SK Gaming. To Maik "MoMa" Wallus, który reprezentował barwy kolońskiej potęgi w listopadzie ubiegłego roku. Nie wytrzymał nawet miesiąca, odszedł z zespołu na własne życzenie uzasadniając, że [ nie ma aż tyle czasu na trening ].
Skład mousesports:

- Adrian "Candy Panda" Wubbelmann
- Alejandro "Dax" Germain
- Filip "Dedrayon" Romejko
- Maik "MoMa" Wallus
- Roland "Prothana" Runge
Priorytety MoMy najwyraźniej uległy zmianie, bo wspólnie z Candy Pandą, Dedrayonem i dwoma innymi zawodnikami postanowił on stworzyć zespół, który ma zamiar rywalizować o wysokie lokaty w najbardziej prestiżowych zawodach Ligi Legend. - "Po kilku tygodniach bez prawdziwej drużyny wreszcie spotkałem ludzi, z którymi chcę grać" - zapewnia MoMa. - "Wreszcie nadszedł czas na nowy rozdział w naszych gamingowych karierach: mousesports! Mamy za sobą wsparcie jednego z najbardziej renomowanych klubów i nie mogę się doczekać, co wydarzy się w przyszłości!"

To już druga próba mousesports z League of Legends. W lutym organizacja [ przyjęła w swoje szeregi ] rosyjską dywizję znaną z gry pod nazwą For Mother Russia. Ten czołowy skład "wschodniego" serwera nie do końca spełnił jednak pokładane w nim oczekiwania. Z kolei Dedrayon będzie drugim Polakiem reprezentującym barwy niemieckiej organizacji. Jedną z gwiazd mouz jest gracz StarCrafta 2, Grzegorz "MaNa" Komincz.


Zobacz komentarze |     ilość komentarzy :
0 dotyczy: League of Legends

Właściciel Moscow Five PRZESTĘPCĄ, ściganym przez FBI?

Napisał lecho, 10/07/2012 13:35

Szef największej rosyjskiej drużyny esportowej, Dmitrij "ddd1ms" Smilianiet, został zatrzymany pod zarzutem kradzieży pieniędzy z kart kredytowych.

Kto by się spodziewał! Raptem trzy miesiące temu Dmitrij "ddd1ms" Smilianiet nawoływał do bojkotu esportu w Indiach po tym, jak drużynę Moscow Five [ rzekomo oszukano i okradziono ] podczas India Gaming Carnival. Teraz twórca potęgi M5 znalazł się po drugiej stronie barykady. Do tego - z perspektywą postawienia mu niewąskich zarzutów przez nie byle kogo, bo słynne amerykańskie Federalne Biuro Śledcze.

FBI wydało współpracującej z nimi holenderskiej policji nakaz zatrzymania ddd1msa w związku z prowadzonym śledztwem dotyczącym nielegalnego "wyciągania" pieniędzy z kart kredytowych. Dima miał rzekomo być członkiem około trzydziestoosobowej grupy (24 osoby zatrzymano już m.in. w USA, Wielkiej Brytanii, Bośni i Niemczech), która trudniła się tym właśnie procederem i w ciągu dwóch lat miała zdefraudować aż 205 milionów dolarów z ponad 400,000 kart!

Śledczy załatwili grupę jej własną bronią. Stworzyli stronę zbierającą dane personalne i finansowe (w tym hasła i numery kart kredytowych) logujących się na nią użytkowników. Metoda ta, zwana phishingiem, to jedno z poważniejszych zagrożeń związanych z e-płatnościami. Okazuje się jednak, że nawet sprawni hakerzy mogą wpaść w sidła wyszkolonych agentów.

Zatrzymany ddd1ms będzie się teraz musiał gęsto tłumaczyć. Jeśli okaże się winny pozostanie wątpliwość, czy część z ukradzionych pieniędzy nie posłużyła do sfinansowania działalności drużyny? Ale M5 od sprawy się odcina i zaznacza, że nie będzie mieć ona wpływu na jej działalność. Klub napisał na swojej stronie, że nie zna oficjalnych powodów zatrzymania menadżera, jest jednak na bieżąco informowany o całej sytuacji.


Zobacz komentarze |     ilość komentarzy :
1 dotyczy: Poza tematem
tematycznie daty dodania autora rosnąco malejąco wszystkie